PŘI KOPČENÍ POUŽÍJ TUTO IKONU:

REKLAMY JEDINĚ SEM

psí řeč

20. července 2007 v 14:11 | já |  psí humor
Je to jen zvuk???
V průběhu svého života jsem se zabýval s různou intenzitou stuiem jazyků. Nejprve to byla násilnou formou Ruština, tak jak to prostě v československu chodilo. Následně to byly nesmělé pokusy s Němčinou, též v duchu budování socialismu v tehdejším NDR. Pak jsem an nějakou dobu ustal a až po letech se změnou poměrů jsem se naučil Anglicky. V podstatě jsem měl na mysli fakt, že naučit se cizí řeč není tak složité. A nyní k tomu, co mi vrtá hlavou.
Chtěl bych se dopátrat skutečně fundované odpovědi odborníků zda zvuk, který vydávají moji dva psi (štěkání) je považován za zvuk jako takový, nebo zda se zde hovoří o zvláštním druhu řeči. Též by mne zajímalo z faktického hlediska, zda si psi rozumějí mezi sebou co se rasy týká. Případně, pes vychován v Česku by rozumněl psu vychovanému v itálii. A také jak pes dokáže rozumět člověku. Názory odborníků se v podstatě přiklánějí k tomu, že pes jako takový nerozumí tomu co říkáme, ale rozpozná příkazy z intenzity a intonace hlasu. Ovšem zažil jsem to, kdy majitel jedné firmy kde jsem dříve pracoval si nechal dovézt psa z Německa. Mohli jste na něj mluvit jak jste chtěli, dávat příkazy a vše bylo málo platné. Pes si dělal co chtěl. Ovšem jakmile dostal příkaz v Němčině, poslouchal jak stroj.
Jak jsem již naznačil v úvodu článku, nečiní mi problém se naučit jinou řeč. Je to jen otázka času a chuti. Zvláštní je, že jsem se doposud nenaučil nic z psí řeči, přestože mám fantastické podmínky ke studiu. Již 12(9) let žiji v domácnosti se dvěma "rodilými mluvčími" co se psí řeči týče. Možná by to chtělo pořídit si nějakou knihu s gramatikou a také slovník. Nebo se mi ještě nechtělo se tomuto "jazyku" naučit a nevynaložil jsem dostatečnou píli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama